Skip to main content
Pranešimai

VDC „SVAJONĖ“ 2023 M. KOVO MĖN. VEIKLŲ ATASKAITA

By 8 kovo, 202321 rugpjūčio, 2023No Comments

KOVO MĖNESIO ATASKAITA

VšĮ „Kauno lietaus vaikai vaikų dienos centre „Svajonė“ Kovo mėnesį pasitikome minėdami „Nulinės Diskriminacijos“ dieną kurios metu su vaikais aptarėme, kad svarbu jausti pagarbą visiems žmonėms nepaisant tautybės, rasės, seksualinės orientacijos, socialinės padėties.

Į centrą atvykę vaikai buvo mokomi savitvarkos ir savarankiškumo įgūdžių: atėjus į patalpą nusirengti savo rūbūs ir pasikabinti į tam tikrą paskirtą vietą, nusiauti batus, apsiauti šlepetes, nusiprausti rankas su muilu. Dienos pabaigoje buvo formuojami vaikų  savitvarkos įgūdžiai, kiekvienas vaikas privalėjo pavalgius pietus nusinešti savo indus į indaplovę, nušluostyti stalą, valyti dulkes, išluoti patalpas. Tokiu būdu buvo lavinami ir formuojami vaikų asmeniniai įgūdžiai laikytis disciplinos, higienos įpročių. Vaikų dienos centre vaikams buvo sudarytos puikios sąlygos po sunkios dienos mokykloje atsipalaiduoti, užsiimti mėgstama veikla (laisvu laiku pažaisti kompiuterinius, stalinius žaidimus, žiūrėti mėgiamą serialą ar filmą.  Svarbu paminėti, jog Kauno lietaus vaikų dienos centro „Svajonė“  socialinė darbuotoja palaikė aktyvų bendravimą su vaikų tėvais. Jiems teikė informavimo, konsultavimo paslaugas dėl jų vaikų elgesio, lankymo, užimtumo ir kt.   

 Kovo mėnėsį vaikų dienos centre  „Svajonė“ minėjome šias progas:

  • Nulinės diskriminacijos dieną;
  • Tarptautinę moters dieną;
  • Lietuvos vardo dieną;
  • Pavasario šauktuves;
  • Laimės dieną;

Vaikams buvo organizuojami meniniai užsiėmimai, kurių metu vaikai atliko įvairius rankdarbius individualiai ar grupelėje. Minėdami prasidėjusį pavasarį vaikai karpė, klijavo dekoracijas ir puošė vaikų dienos centro langus. Per moters dieną jaukioje aplinkoje vaikai gėrė karštą kakavą, ragavo pyragą. Per laimės dieną vaikai per Youtube“ žiūrėjo linksmą animacinį filmuką „Encanto“, po kurio diskusijos metu vaikai pasidalino savo įžvalgomis. Svarbu paminėti, jog šį mėnesį vaikų dienos centre kulinarinių užsiėmimų metu vaikai mokėsi gaminti makaronus, bananinius blynelius, karštus sumuštinius su kiaušiniu, kiaušinienę.  Taip pat vaikai vaikščiojo  gryname ore: aplankė Soborą, žaidimų aikšteles.

Šį mėnesį vaikų dienos centrą „Svajonė“ vaikams buvo sudarytos galimybės sudalyvauti psichologo užsiėmimuose, kurie buvo organizuojami 2 kartus į mėnesį (kas antrą Pirmadienį). Kovo 6 dieną psichologė primojo susitikimo metu su vaikais susipažino, vėliau organizavo diskusiją, kurios metu kalbėjo su vaikais  apie toleranciją, pagarbą, kultūringumą,  meilę vienas kitam, draugystę, santykius su tėvais. Taip pat žaidė lavinamuosius, pažinimo, stalinius žaidimus, kurie buvo skirti ugdyti kantrybę, atidumą. Susitikimo metu vaikai atliko užduotis pratimus, kurie paskatino individualiai mąstyti, pažinti savo kūno kalbą, patiriamus jausmus. Pokalbio metu didelis dėmesys buvo kreipiamas pažinti vaikų emocijas, todėl taikant kortelių metodą atsakinėjant į pateiktus klausimus vaikai buvo mokomi tikslingai patiriamas emocijas išreikšti praktikoje pritaikant nusiraminimo metodus,  kontroliuojant pykčio valdymo išraiškas.

Kovo 20 dieną antro susitikimo metu psichologė su vaikais užsiėmimą pradėjo organizuodama diskusija, kuri buvo skirta suprasti savo emocijas, kūno kalbą. Iš pat pradžių vaikai turėjo nupiešti piešinį ką jaučia, kas juos džiugina, o vėliau išanalizuoti savo piešinį diskutuojant rate. Antra užduotis buvo skirta stiprinti vaikų gebėjimą atpažinti emocijas, tam tikras vertybes taikant vaidmenų korteles. Kiekvienas vaikas žaidimo metu turėjo įsitraukti po kortelę ją atpažinti, apibūdinti ir suvaidinti. Tuo tarpu psichologė leido kiekvienam vaikui pasisakyti, išklausė jų pasakytas istorijas, kuriose atsispindi tam tikri išgyvenimai pvz. meilė, džiaugsmingos, nesėkmingos gyvenimiškos akimirkos. Už suvaidintas emocijas vaikai buvo apdovanoti žaislinėmis kaladėlėmis. Ši užduotis buvo naudinga, kadangi vaikai mokėsi neneigti savo patiriamų jausmų, mokėsi emocijas atpažinti, apibūdinti prisimenant gyvenimo įvykius tam tikras istorijas. Psichologė stengėsi vaikams praktiškai perteikti žinią, jog svarbu suprasti, kad kiekviena atpažinta emocija teikia tam tikrą naudą, todėl svarbu jų neslopinti ir apie jas kalbėti. Vėliau vaikai žaidė stalinį žaidimą, kurio metu mokėsi atlikti užduotis pagal duotas instrukcijas t.y sudėlioti paskirtą paveiksliuką iš detalių. Ši užduotis ugdo vaikų mąstymą, atidumą, intelektą, mąstymą.Sekanti užduotis buvo skirta lipdyti iš plastilino ir tokiu būdu atsipalaiduoti, išreikšti patiriamas emocijas. Užsiėmimų pabaigoje vaikai turėjo progą pažaisti „LOTO“, statyti bokštą iš kaladėlių atsakinėjant į pateiktus klausimus. Ši užduotis lavino vaiko kūrybinį mąstymą, bendravimo įgūdžius, skatino fizinį aktyvumą, ugdė koordinaciją.

Taip pat į vaikų dienos centre „Svajonė“ buvo organizuojami Trampolino užsiėmimai, kuriuos vedė Kauno miesto socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos. Šios grupės pagrindinis  tikslas stiprinti vaikų pasitikėjimą savimi, savųjų stiprybių ir resursų atpažinimas bei komunikacinių gebėjimų skatinimas. Pirmasis susitikimas įvyko Kovo 23 dieną, kurio metu pirmiausia darbuotojos stengėsi užmegzti santykį su vaikais, todėl pradėjo susitikimą nuo prisistatymo. Kiekvienas vaikas turėjo užrašyti savo vardą ant kortelių jas dekoruoti ir trumpai papasakoti apie save. Taip pat susitikimo metu netrūko ir žaidimų vaikai su darbuotojomis žaidė susipažinimo žaidimą, kuris vadinasi „Kas suvalgė sumuštinį“? Šis žaidimas ugdė vaikų bendravimo įgūdžius, padėjo užmegzti artimesnį santykį su darbuotojomis. Vėliau grupinio užsiėmimo metu vaikai kūrė šios grupės plakatą, kuriam turėjo sugalvoti pavadinimą, sukurti bendras taisykles, kurių privalu laikytis. Taip pat diskusijos metu išsikėlė grupės tikslus. Susitikimo pabaigoje vaikai už gerą elgesį valgė saldainius, gėrė arbatą ir gamino apyrankes iš karoliukų. Kovo 30 dieną antro susitikimo metu vaikams buvo paskirta kūrybinė užduotis nupiešti įsivaizduojamą svajonių gyvūną, kurio galia turi. Visi vaikai meninių užsiėmimų metu kūrybiškai nupiešė svajonių gyvūnėlius, juos gražiai dekoravo, o vėliau pristatė savo darbą. Vėliau visi vaikai su darbuotojomis grupelėje kalbėjo apie patiriamas emocijas. Užsiėmimo metu kiekvienas vaikas turėjo išsitraukti sau patinkančią kortelę ir ją apibūdinti pagal dabartinę emocinę būklę. Atlikti šią užduotį žaidimo forma buvo naudinga, kadangi kiekvienas vaikas mokėsi išanalizuoti savo jausmus, jų neslopinti. Užsiėmimo pabaigoje vaikai prisiminė grupės taisykles, jas koregavo, apsitarė kitos savaitės veiklas.

Leave a Reply