Birželio 20 dieną vykdėme mokymus „Pirma pagalba “, mokymus vedė A.Raguckas , Praktinėje mokymų dalyje dalyviai išmoko teorijoje įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Taip pat įgijo svarbių pirmosios pagalbos įgūdžių, kuriuos prireikus galės pritaikyti realiame gyvenime, o tai suteiks saugumo jausmą ir pasitikėjimą savo jėgomis ekstremalių situacijų metu.
12 mokymų dalyvių mokymu metu įgijo šių kompetencijų:
1. Įvykio vietos saugumo ir nukentėjusiojo būklės įvertinimas.
2. Pradinis gaivinimas. Pradinis gaivinimas naudojant išorinį širdies defibriliatorių.
3. Kraujavimo stabdymas. Šautinės, durtinės ir plėštinės žaizdos. Tvarstymas.
4. Nukentėjusiojo parengimas transportuoti.
5. Pirmosios pagalbos teikimas asmenims, patyrusiems anafilaksiją, suspaudimą, elektros traumą, terminį ar cheminį nudegimą, paveiktiems žaibo, ištiktiems saulės ar šilumos smūgio, sušalusiems, skendusiems, bandžiusiems pasikarti, užspringusiems, įvykus miokardo infarktui, galvos kraujotakos sutrikimams, epilepsijos priepuoliui, apalpus, netekusiems sąmonės, įkąstiems vabzdžio ar gyvūno, apsinuodijusiems, prasidėjus gimdymui (temos turinys pritaikomas pagal veiklos specifiką).
6. Darbo vietos ar veiklos ypatumai, galimų nelaimingų atsitikimų prevencija. Apsinuodijimo nuodingosiomis medžiagomis simptomai.
7. Pirmosios pagalbos rinkinys, individualios teikiančiojo pirmąją pagalbą apsaugos priemonės.
Mokymus finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija projektas : “Negalią turintiems asmenims ir jų šeimos nariams paslaugas teikiančių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimas”